عمومی

دوربین پلاک خوان خودرو

تصویر دوربین پلاک خوان بادیگارد

دوربین پلاک خوان خودرو (ALPRs) دوربینی با سرعت بالا و کنترل کامپیوتری است که معمولاً روی دکل ها در خیابان، چراغ های راهنمایی رانندگی، پل های بزرگراه، تریلرهای متحرک یا به خودروهای پلیس نصب می شود. دوربین پلاک خوان خودرو به طور خودکار تمام شماره پلاک های خودروهایی که در دید دوربین قرار گرفته‌اند، همراه با موقعیت، تاریخ و زمان را ثبت می‌کند. سپس اطلاعات، که شامل عکس خودرو و گاهی هم راننده و مسافرانش می‌شود، به یک سرور مرکزی آپلود می‌شود.
تکنولوژی بکار گرفته در این دوربین ها ANPR نام دارد. در سال‌های اخیر به دلیل مزایای گسترده‌ای که برای کاربردهای مختلف دارد، رونق گرفته است. مدیریت ترافیک، پارکینگ هوشمند، اتوماسیون، سیستم‌های حمل و نقل در شهرهای هوشمند، و تجزیه و تحلیل زمان سفر تنها چند مورد از مزایایی هستند که ANPR ارائه می‌دهد.
در مجموعه بادیگارد، انواع دوربین های ANPR ارائه می شود. این راه حل به سازمان‌های برتر در سراسر کشور امکان ساخت، پیاده‌سازی و مقیاس‌پذیری برنامه‌های سنجش ورود و خروج خودروها را می‌دهد.

ثبت شماره پلاک در نور کم با دوربین پلاک خوان خودرو

دوربین پلاک خوان، از جمله دوربین های تخصصی است که قابلیت شناسایی و ضبط پلاک خودروها را در محیط های کم نور و حتی شب و تاریکی با دقت بالا دارد. این دوربین ها معمولاً دارای نرم افزار داخلی هستند که به آن‌ها اجازه می دهد پلاک خودروها را حتی در فاصله دور، سرعت بالا و در شرایط نور بسیار کم یا بسیار زیاد پلاک ثبت کنند.
از نظر ظاهری دوربین پلاک خوان شبیه به دوربین بولت است و دارای بدنه فلزی و استاندارد IP نیز هست تا بتواند در شرایط آب و هوایی مختلف استفاده شود. با توجه به این ویژگی ها، دوربین پلاک خوان از جمله بهترین گزینه های موجود برای استفاده در محیط هایی است که نیاز به شناسایی و ثبت پلاک خودروها با دقت بالا دارند.

از این محصول هم دیدن کنید

دوربین IP پلاک خوان 2 مگاپیکسل

ناموجود
دریافت کاتالوگ مشاهده تست تصویر معرفی و مشخصات عنوان مشخصات MODEL PLATE READER PART NUMBER BG – IPC2 – L3PR

دوربین‌های پلاک خوان خودرو چگونه کار می کنند؟

رانندگان کنترلی بر روی نمایش پلاک خودرو خود ندارند زیرا تمام رانندگان خودروها، کامیون ها و موتورسیکلت ها در مکان های عمومی موظف به نمایش پلاک های خودرو می باشند و مخدوش و یا مستور نمودن آن جرایم قانونی را در پی دارد.
دوربین تشخیص خودکار پلاک با فناوری ANPR قادر به شناسایی مشخصات پلاک خودرو با استفاده از تشخیص متن مبتنی بر تصویر در تصاویر پلاک‌های ثبت خودرو است. یک سیستم تشخیص خودکار پلاک روش‌های پردازش تصویر مختلفی را به کار می‌برد تا به صورت سریع و خودکار پلاک خودروها را در تصاویر یا ویدئوهای زنده دوربین‌های یک یا چند دوربین شناسایی کند.
اطلاعات جمع‌آوری شده می‌تواند توسط پلیس برای پیدا کردن اینکه در گذشته چه زمانی یک پلاک در کجا حضور داشته و اینکه آیا یک خودرو در صحنه‌ی یک جرم حضور داشته یا نه، به منظور شناسایی الگوهای تردد و حتی کشف خودروهایی که ممکن است با هم مرتبط باشند، استفاده شود.

انواع دوربین‌های پلاک خوان

دوربین‌های پلاک خوان خودرو به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

دوربین ALPR ثابت

این دستگاه ها در مکان های ثابتی نصب می‌شوند، مانند چراغ ترافیک، دکل های تلفن، ورودی یک ساختمان یا راه خروج بزرگراه. این دوربین ها به طور کلی فقط خودروهایی را که در حال حرکت هستند و در دید دوربین قرار دارند، ثبت می کنند.
اگر چندین دوربین ALPR ثابت در طول یک محور اصلی نصب شده باشند، داده ها می توانند نشان دهند که یک ماشین در چه جهت و با چه سرعتی در حال حرکت است. اگر داده ها به مدت زمان طولانی ذخیره شوند، می تواند نشان دهد هر بار که یک پلاک خاص از یک محل خاص عبور می کند.
دوربین‌های ALPR اغلب مواقع به همراه سیستم های خودکار قرمز شدن چراغ و اعمال سرعت استفاده می شوند و همچنین به عنوان یک وسیله برای تعیین و محاسبه عوارض روی جاده‌ها و پل‌ها مورد استفاده قرار می گیرند.

دوربین ALPR سیار

معمولاً به خودروهای پلیس نصب می‌شوند تا به افراد پلیس اجازه دهند داده های پلاک خودروها را در طول شیفت خود، هنگامی که در سراسر شهر حرکت می‌کنند، جمع آوری کنند. در بیشتر موارد، این دوربین ها از ابتدای شیفت فعال شده و تا پایان شیفت خاموش نمی‌شوند.

کاربرد دوربین های مداربسته پلاک خوان

دوربین مداربسته پلاک خوان، ابزاری قدرتمند برای کنترل و ثبت پلاک وسایل نقلیه در محیط های مختلف بوده که با استفاده از نرم افزار های قوی، قادر به شناسایی و ثبت پلاک خودروها با دقت بالا در شرایط مختلف است. کاربرد دوربین های پلاک خوان در مجتمع های تجاری، اداری و بزرگ مسکونی، ورودی و خروجی های شهرک ها، پارکینگ های عمومی و حتی جاده ها و خیابان ها است.
در جاده ها و خیابان ها، دوربین های پلاک خوان توسط پلیس راهور نصب می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند تا پلاک خودروهای متخلف را شناسایی کرده و اقدامات لازم برای اعمال قانون و جریمه کردن آنها را به عمل آورند. همچنین، در ورودی شهرک ها و معابر شهری، دوربین پلاک خوان بر روی دکل دوربین مداربسته نصب می شود تا ورود و خروج خودروها کنترل گردد.

دوربین پلاک خوان خودرو چه داده های را جمع آوری می کند؟

دوربین پلاک خوان خودرو شماره پلاک و داده هایی همچون تاریخ و زمان دقیقی که پلاک خودرویی یافت شده است را جمع آوری می‌کند. برخی سیستم ها قادر به ثبت مدل و شرکت سازنده ماشین نیز هستند. آنها می توانند هر دقیقه هزاران پلاک را جمع آوری کنند.
داده ها به طور کلی شامل نام راننده نمی شوند. با این حال، مقامات پلیس می توانند از پایگاه داده های دیگر مانند اطلاعات مربوط به راهنمایی رانندگی درمورد صاحبین پلاک ها، برای پافتن نام های فردی با شماره پلاک خودرو استفاده کنند.
علاوه بر جمع آوری داده‌های پلاک، این دوربین ها می توانند تصاویر خودرو، راننده و مسافران، و همچنین محیط اطراف آن و حتی افرادی که به خودرو سوار یا از آن پیاده می شوند نیز را نشان دهند.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی کارکرد و قابلیت های دوربین های پلاک خوان خودرو پرداختیم. این دوربین ها می توانند به صورت سیار و ثابت تهیه شوند و اطلاعات مورد نیاز را ثبت و داده های ارزشمندی را جمع آوری کنند. اغلب این دوربین ها در مکان هایی مثل پارکنیگ ها، ادارات و امکان مهم از نظر امنیتی و توسط پلیس راهنمایی و رانندگی در سطح شهر استفاده می شود. به طور کلی، دوربین های مداربسته پلاک خوان به عنوان یکی از بهترین راه حل های موجود برای کنترل و ثبت پلاک وسایل نقلیه در محیط های مختلف شناخته می شوند.

همچنین شما را دعوت میکنیم به دیدن ویدیوی زیر در خصوص راه اندازی پارکینگ هوشمند مجتمع اسکای سنتر توسط تیم بادیگارد :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *